Leasing Gdynia

Leasing Gdynia Opti Finance – Oferujemy najkorzystniejszą ofertę finansowania na gdyńskim rynku leasingu. Nasz zespół wykwalifikowanych specjalistów współpracuje z 10 firmami leasingowymi oraz 30 towarzystwami ubezpieczeniowymi. Dzięki dostępowi do tak różnorodnej oferty leasingowej jesteśmy w stanie wybrać propozycję dostosowaną do potrzeb klienta oraz finansowanej inwestycji. Stawiając na Opti Finance wybierasz przejrzysty leasing na uczciwych warunkach. Pomagamy w finansowaniu samochodów, maszyn i nie tylko. Z nami sfinansujesz każdą inwestycję na preferencyjnych warunkach.

Rodzaje leasingu

Leasing występuje w dwóch najpopularniejszych wariantach: leasing operacyjny, leasing finansowy. Jak je rozróżnić oraz na jaki się zdecydować? Poniżej opisujemy czym charakteryzują się obie opcje.

Leasing operacyjny

Leasing operacyjny to umowa finansowania przedmiotu wskazanego przez leasingobiorcę. Tego rodzaju umowa polega na zakupie przedmiotu przez firmę leasingową, następnie na warunkach określonych w umowie leasingodawca udostępnia przedmiot leasingobiorcy za opłatą ustaloną w umowie. W tym modelu leasingobiorca zobowiązuje się do wykupu przedmiotu po okresie finansowania. Minimalny czas trwania leasingu to 40% standardowego czasu amortyzacji (dla aut osobowych 24 miesiące ponieważ normatywny czas amortyzacji wynosi 5 lat). Comiesięczne raty są dla leasingobiorcy kosztem, tak samo jak opłata początkowa. Osobną obowiązkową transakcję stanowi wykup. Leasing operacyjny nie wpływa na zdolność kredytową ustalaną na podstawie BIK.

Leasing finansowy

W leasingu finansowym amortyzacja przedmiotu leży po stronie leasingobiorcy. Tego rodzaju umowa różni się od leasingu operacyjnego kwestiami podatkowymi. Minimalny okres trwania leasingu to 6 miesięcy. Leasingobiorca przy opłacie wstępnej opłaca podatek VAT od odsetek. W trakcie trwania umowy nie można zmieniać jej warunków ani dokonać cesji. W tym modelu finansowania koszty leasingobiorcy stanowią: amortyzacja oraz odsetki. Leasing finansowy wpływa na zdolność kredytową w BIK.

O nas

Opti Finance Gdynia to zespół wykwalifikowanych specjalistów, który od kilku lat zajmuje się branżą finansową oraz ubezpieczeniową. Wspólnie zrealizowaliśmy już kilkaset umów leasingowych oraz kredytowych. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy dobro naszego klienta. Rozwijamy też dział odpowiedzialny za ubezpieczenia, dzięki temu możemy kompleksowo obsłużyć każda inwestycję. Opti Finance to nie tylko leasing Gdynia, jako pośrednik współpracujemy z kilkunastoma firmami leasingowymi oraz bankami oferującymi leasing samochodów (Gdynia oraz cała Polska) i kredyty samochodowe. Współpracujemy z jedną z największych multiagencji w kraju. Dzięki temu mamy najkorzystniejsze ceny oraz ofertę dostosowaną pod każdy leasing.

Co można wziąć w leasing?

 

Opti Finance pomaga w uzyskaniu leasingu niezależnie od rodzaju inwestycji. Z nami możesz wziąć w leasing samochód, maszyny, nieruchomości czy ekspres do kawy. Zapewniamy kompleksowe wsparcie podczas całego procesu uzyskania finansowania.

Leasing samochodów Gdynia

Oferujemy profesjonalne doradztwo i wsparcie już na etapie wyboru samochodu. W Opti Finance nasze zaangażowanie zaczyna się na wczesnym etapie finansowania zakupu auta. Z nami leasing samochodu staje się prostszy. Stawiając na naszą firmę wybierasz różnorodną ofertę oraz tańszy leasing bez zbędnych pośredników. Dzięki pominięciu prowizji dealera możemy zaoferować korzystniejszą ofertę niż w autoryzowanym salonie.

Leasing aut używanych Gdynia

Wielu klientów pyta nas o to czy oferujemy leasing aut używanych. Tak. Pomagamy w uzyskaniu finansowania na auta do 11 roku eksploatacji. Oznacza to, że w dniu składania wniosku możemy wziąć w leasing nawet 8 letnie auto na maksymalny okres 3 lat. Z nami możesz sfinansować auto z rynku wtórnego na preferencyjnych warunkach. Zadzwoń do nas i odbierz spersonalizowaną ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Leasing maszyn Gdynia

Leasing maszyn, Gdynia i okolice. Pomożemy w uzyskaniu pozytywnej decyzji wniosku o leasing. Dzięki współpracy z 10 firmami leasingowymi będziemy w stanie pomóc w wyborze najlepszej oferty. Ostatecznie wybrana opcja leasingu będzie więc dostosowana do konkretnej maszyny. Kompleksowe wsparcie jakie oferujemy sprawia, że proces realizacji leasingu staje się znacznie mniej skomplikowany. Profesjonalne doradztwo w leasingu maszyn to nasza specjalność.

Firmy Leasingowe

Współpracujemy z 10 firmami leasingowymi, starając się dobrać ofertę w zależności od potrzeb klienta i finansowanego przedmiotu

Zrealizowane inwestycje

FAQ

Zakup pojazdu od osoby prywatnej wiąże się z podpisaniem umowy kupna-sprzedaży. Aby sfinansować taką umowę należy skorzystać z kredytu samochodowego.

Tak. W leasingu można finansować auta używane, nawet do 11 roku eksploatacji na koniec finansowania. Oznacza to, że na dzień wniosku możemy sfinansować 8 letnie auto na maksymalnie 3 lata leasingu.

Na obowiązkach leasingobiorcy ciąży terminowe wywiązywanie się z płatności zgodnie z otrzymywanymi fakturami. Ponadto po stronie leasingobiorcy jest kwestia ubezpieczenia pojazdu, opłacenia polisy i dostarczenia jej w przewidzianych terminach do leasingodawcy.

Stawiając na Opti Finance Gdynia otrzymujesz korzystny cenowo leasing i ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb oraz rodzaju inwestycji. Nasz zespół specjalistów pomoże nie tylko w procesie wyboru leasingu. Zapewniamy też pełne wsparcie na etapie wyboru auta.

W zależności od podpisanej umowy leasingowej, najczęściej leasingobiorca zobowiązany jest do wykupu pojazdu. W przypadku kiedy została podpisana umowa najmu długoterminowego, która de facto jest umową leasingu w świetle polskiego prawa, leasingobiorca ma prawo, ale nie obowiązek do zakupu auta na koniec umowy.

Zawieszenie działalności nie ma wpływu na trwającą umowę leasingową. Nadal wystawiane są FV za kolejne raty leasingowe. Problem powstaje kiedy leasingobiorca zamyka działalność – w takiej sytuacji następuje zamknięcie umowy leasingu i natychmiastowe rozliczenie pozostałej kwoty do spłaty.

W zależności od sytuacji i potrzeb klienta, nie ma precyzyjnej odpowiedzi na to pytanie. W sytuacji kiedy leasingobiorca ma zamiar sprzedać auto po umowie leasingowej jako osoba prywatna, można wskazać umowę o parametrach o dowolnej opłacie wstępnej, okresie trwania 35 miesięcy i wykupie 1%.