Leasing Kraków

Leasing Kraków Opti Finance – Oferujemy najbardziej atrakcyjną ofertę finansowania na krakowskim rynku leasingu. Nasz zespół certyfikowanych doradców współpracuje z 10 firmami leasingowymi oraz 30 towarzystwami ubezpieczeniowymi. Różnorodna oferta leasingowa sprawia, że jesteśmy w stanie wybrać propozycję dostosowaną do potrzeb klienta oraz finansowanego przedmiotu. Wybierając Opti Finance stawiasz na przejrzysty leasing na uczciwych warunkach. Pomagamy w finansowaniu samochodów, maszyn i nie tylko. Z nami weźmiesz w leasing każdą inwestycję na preferencyjnych warunkach.

Rodzaje leasingu

Leasing występuje w dwóch najpopularniejszych wariantach: leasing operacyjny, leasing finansowy. Jak je rozróżnić oraz na jaki się zdecydować? Poniżej opisujemy czym charakteryzują się obie opcje.

Leasing operacyjny

Leasing operacyjny to forma leasingowania przedmiotu, w której przedmiot stanowi część majątku leasingodawcy. Firma leasingowa na podstawie umowy nabywa przedmiot a następnie udostępnia go leasingobiorcy za określoną comiesięczną ratą. Leasingodawca jest zobowiązany do wykupi leasingowanej inwestycji na koniec trwania umowy. Jest to osobna, obligatoryjna transakcja. Taki Leasing ma określony czas trwania ustalony na 40% czasu normatywnej amortyzacji. Dla aut osobowych jest to minimum 24 miesiące. Zaletą leasingu operacyjnego jest to, ze comiesięczna rata oraz opłata początkowa stanowią koszty leasingobiorcy. Tego rodzaju umowa nie jest też widoczna w bazie BIK.

Leasing finansowy

W przypadku leasingu finansowego amortyzację inwestycji ponosi leasingobiorca. Minimalny okres trwania leasingu to okres 6 miesięcy, a sama umowa różni się od leasingu operacyjnego pod względem podatkowym. Najemca płaci podatek VAT od odsetek, należy go opłacić podczas uregulowania opłaty wstępnej. W trakcie trwania umowy leasingowej nie ma możliwości zmiany jej zapisów lub dokonania cesji. W tym modelu finansowania koszty uzyskania przychodu leasingobiorcy to: amortyzacja i odsetki. Leasing finansowy jest widoczny w BIK.

O nas

Jesteśmy dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem z baraży finansowo ubezpieczeniowej. Nasz zespół specjalizuje się w leasingu oraz ubezpieczeniach. Opti Finance to nie tylko Leasing Kraków, w ciągu ostatnich kilku lat sfinalizowaliśmy kilkaset leasingów, ubezpieczeń oraz kredytów samochodowych. Współpracujemy z wieloma bankami oraz jedną z największych multiagencji w Polsce. Nasze strategiczne partnerstwa pozwalają na dobranie najlepszej oraz najbardziej korzystnej cenowo oferty dla danej inwestycji. Zapewniamy kompleksowe wsparcie w zrealizowaniu inwestycji. Na pierwszym miejscu stawiamy interes naszego klienta. Sprawdź nas!

Co można wziąć w leasing?

 

Opti Finance pomaga w uzyskaniu leasingu niezależnie od rodzaju inwestycji. Z nami możesz wziąć w leasing samochód, maszyny, nieruchomości czy ekspres do kawy. Zapewniamy kompleksowe wsparcie podczas całego procesu uzyskania finansowania.

Leasing samochodów Kraków

Oferujemy profesjonalny konsulting oraz doradztwo już na etapie wyboru auta. W Opti Finance nasze zaangażowanie zaczyna się na wczesnym etapie finansowania zakupu samochodu. Z nami leasing auta jest mniej skomplikowany. Wybierając naszą firmę stawiasz na ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb oraz tańszy leasing bez zbędnych pośredników. Dzięki pominięciu prowizji dealera możemy zaoferować lepszą ofertę niż w autoryzowanym salonie.

Leasing aut używanych Kraków

Wielu klientów pyta nas o to czy oferujemy leasing aut używanych. Tak. Zapewniamy leasing na auta do 11 roku użytkowania. Oznacza to, że w dniu złożenia wniosku możemy wziąć w leasing nawet 8 letnie auto na maksymalnie 3 lata. Z nami możesz nabyć auto z rynku wtórnego na najlepszych warunkach. Zadzwoń do nas, a my przygotujemy spersonalizowaną ofertę dostosowaną do Twojej inwestycji.

Leasing maszyn Kraków

Leasing maszyn, Kraków i okolice. Pomagamy w uzyskaniu pomyślnej decyzji wniosku o leasing. Dzięki współpracy z 10 firmami leasingowymi i bankami możemy pomóc w wyborze najlepszej oferty. Finalna opcja leasingu będzie więc wybrana z myślą o konkretnej maszynie. Całościowe doradztwo jakie oferujemy sprawia, że proces realizacji leasingu staje się znacznie mniej zawiły. Profesjonalny consulting w leasingu maszyn to nasza specjalność.

Firmy Leasingowe

Współpracujemy z 10 firmami leasingowymi, starając się dobrać ofertę w zależności od potrzeb klienta i finansowanego przedmiotu

Zrealizowane inwestycje

Kontakt

Leasing Kraków Opti Finance - Leasing samochodów i maszyn

Kazimierza Wierzyńskiego 55, 30-198 Kraków

FAQ

Zakup pojazdu od osoby prywatnej wiąże się z podpisaniem umowy kupna-sprzedaży. Aby sfinansować taką umowę należy skorzystać z kredytu samochodowego.

Tak. W leasingu można finansować auta używane, nawet do 11 roku eksploatacji na koniec finansowania. Oznacza to, że na dzień wniosku możemy sfinansować 8 letnie auto na maksymalnie 3 lata leasingu.

Na obowiązkach leasingobiorcy ciąży terminowe wywiązywanie się z płatności zgodnie z otrzymywanymi fakturami. Ponadto po stronie leasingobiorcy jest kwestia ubezpieczenia pojazdu, opłacenia polisy i dostarczenia jej w przewidzianych terminach do leasingodawcy.

Stawiając na Opti Finance Kraków otrzymujesz korzystny cenowo leasing i ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb oraz rodzaju inwestycji. Nasz zespół specjalistów pomoże nie tylko w procesie wyboru leasingu. Zapewniamy też pełne wsparcie na etapie wyboru auta.

W zależności od podpisanej umowy leasingowej, najczęściej leasingobiorca zobowiązany jest do wykupu pojazdu. W przypadku kiedy została podpisana umowa najmu długoterminowego, która de facto jest umową leasingu w świetle polskiego prawa, leasingobiorca ma prawo, ale nie obowiązek do zakupu auta na koniec umowy.

Zawieszenie działalności nie ma wpływu na trwającą umowę leasingową. Nadal wystawiane są FV za kolejne raty leasingowe. Problem powstaje kiedy leasingobiorca zamyka działalność – w takiej sytuacji następuje zamknięcie umowy leasingu i natychmiastowe rozliczenie pozostałej kwoty do spłaty.

W zależności od sytuacji i potrzeb klienta, nie ma precyzyjnej odpowiedzi na to pytanie. W sytuacji kiedy leasingobiorca ma zamiar sprzedać auto po umowie leasingowej jako osoba prywatna, można wskazać umowę o parametrach o dowolnej opłacie wstępnej, okresie trwania 35 miesięcy i wykupie 1%.