Leasing Łódź

Leasing Łódź Opti Finance – Oferujemy najtańszy leasing w Łodzi oraz w Całej Polsce. Nasz zespół doświadczonych ekspertów współpracuje z 10 bankami i firmami leasingowymi oraz 30 towarzystwami ubezpieczeniowymi. Dzięki strategicznym partnerstwom możemy dostosować leasing do konkretnej inwestycji. Dzięki dostępowi do tak bogatej oferty leasingowej jesteśmy w stanie wybrać propozycję dostosowaną do potrzeb klienta oraz finansowanej inwestycji. Wybierając nas stawiasz na wieloletnie doświadczenie oraz przejrzyste finansowanie na uczciwych warunkach. Zapewniamy leasing samochodów, maszyn i nie tylko. Z Opti Finance Łódź sfinansujesz każdą inwestycję na preferencyjnych warunkach.

Rodzaje leasingu

Leasing występuje w dwóch najpopularniejszych wariantach: leasing operacyjny, leasing finansowy. Jak je rozróżnić oraz na jaki się zdecydować? Poniżej opisujemy czym charakteryzują się obie opcje.

Leasing operacyjny

W tej formie umowy (leasing operacyjny) leasingowany przedmiot jest zaliczany do majątku leasingodawcy. Na podstawie umowy firma leasingowa nabywa przedmiot, a następnie udostępnia go leasingobiorcy za ustaloną opłatą. Miesięczna rata oraz opłata początkowa stanową koszty uzyskania przychodu podmiotu korzystającego z leasingu. Minimalny okres trwania umowy jest ściśle określony. Stanowi on 40% standardowego czasu amortyzacji. W przypadku aut osobowych taki okres wynosi 5 lat (więc minimalny okres leasingu operacyjnego to 2 lata). Osoba biorąca przedmiot w leasing operacyjny jest zobowiązana do jego wykupu na koniec trwania umowy. Transakcja wykupu to osobna obowiązkowa transakcja. Zaletą tej formy leasingu jest też jej brak wpływu na zdolność kredytową, która jest ustalana na podstawie BIK.

Leasing finansowy

Leasing finansowy różni się od leasingu operacyjnego w kwestiach podatkowych. W przeciwieństwie do leasingu operacyjnego amortyzację przedmiotu leasingu ponosi leasingobiorca. Żadna zmiana warunków umowy ani cesja nie jest dozwolona w okresie trwania leasingu finansowego. Minimalny okres obowiązywania umowy to pół roku. Przy pierwszej płatności należy zapłacić podatek VAT od odsetek. Koszt leasingobiorcy to odsetki i amortyzacja. Ten rodzaj leasing jest widoczny w bazie BIK.

O nas

Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych specjalistów, ekspertów z zakresu leasingu, kredytów samochodowych oraz ubezpieczeń. Opti Finance Łódź to partner jednej z największych multiagencji na Polskim rynku. Dzięki strategicznej współpracy z wieloma bankami oraz towarzystwami możemy zaoferować najniższą cenę oraz najlepsze warunki umowy. Opti Finance to nie tylko leasing Łódź, aby kompleksowo obsługiwać klientów rozwinęliśmy dział ubezpieczeniowy. W naszej firmie najważniejszy jest klient. Na pierwszym miejscu stawiamy dobro leasingobiorcy, możemy pochwalić się bardzo korzystnymi zapisami umowy.

Co można wziąć w leasing?

 

Opti Finance pomaga w uzyskaniu leasingu niezależnie od rodzaju inwestycji. Z nami możesz wziąć w leasing samochód, maszyny, nieruchomości czy ekspres do kawy. Zapewniamy kompleksowe wsparcie podczas całego procesu uzyskania finansowania.

Leasing samochodów Łódź

Zapewniamy profesjonalne wsparcie i pomoc już na etapie wyboru auta. W Opti Finance nasze zaangażowanie zaczyna się już na wczesnym etapie leasingu samochodu. U nas leasing samochodu staje się prostszy i znacznie mniej skomplikowany. Stawiając na naszą firmę wybierasz spersonalizowaną ofertę oraz tańszy leasing bez zbędnych pośredników. W ten sposób pomijamy prowizję dealera i możemy zaoferować lepszą ofertę niż w autoryzowanym salonie.

Leasing aut używanych Łódź

Wielu klientów pyta nas o to czy oferujemy leasing aut używanych. Tak. Pomagamy w sfinansowaniu aut do 11 roku użytkowania. Oznacza to, że w dniu złożenia wniosku możemy wziąć w leasing nawet 8 letni samochód na okres do 3 lat. Z Opti Finance Łódź możesz sfinansować auto z rynku wtórnego na korzystnych warunkach. Zadzwoń do nas i odbierz spersonalizowaną ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb oraz finansowanego auta.

Leasing maszyn Łódź

Leasing maszyn, Łódź i okolice. Pomagamy w uzyskaniu leasingu na maszyny różnego rodzaju, niezależnie od typu inwestycji. Dzięki partnerstwie z 10 firmami leasingowymi i bankami jesteśmy w stanie pomóc w wyborze najlepszej oferty. Finalnie wybrana opcja leasingu będzie więc dopasowana do Twojej maszyny. Kompleksowa pomoc i doradztwo jakie oferujemy sprawia, że proces realizacji leasingu staje się znacznie mniej zawiły i skomplikowany. Profesjonalny konsulting w leasingu maszyn to domena naszej firmy.

Firmy Leasingowe

Współpracujemy z 10 firmami leasingowymi, starając się dobrać ofertę w zależności od potrzeb klienta i finansowanego przedmiotu

Zrealizowane inwestycje

Kontakt

Leasing Łódź Opti Finance - Leasing samochodów i maszyn

Juliana Przybosia 31, 90-001 Łódź

FAQ

Zakup pojazdu od osoby prywatnej wiąże się z podpisaniem umowy kupna-sprzedaży. Aby sfinansować taką umowę należy skorzystać z kredytu samochodowego.

Tak. W leasingu można finansować auta używane, nawet do 11 roku eksploatacji na koniec finansowania. Oznacza to, że na dzień wniosku możemy sfinansować 8 letnie auto na maksymalnie 3 lata leasingu.

Na obowiązkach leasingobiorcy ciąży terminowe wywiązywanie się z płatności zgodnie z otrzymywanymi fakturami. Ponadto po stronie leasingobiorcy jest kwestia ubezpieczenia pojazdu, opłacenia polisy i dostarczenia jej w przewidzianych terminach do leasingodawcy.

Stawiając na Opti Finance Łódź otrzymujesz korzystny cenowo leasing i ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb oraz rodzaju inwestycji. Nasz zespół specjalistów pomoże nie tylko w procesie wyboru leasingu. Zapewniamy też pełne wsparcie na etapie wyboru auta.

W zależności od podpisanej umowy leasingowej, najczęściej leasingobiorca zobowiązany jest do wykupu pojazdu. W przypadku kiedy została podpisana umowa najmu długoterminowego, która de facto jest umową leasingu w świetle polskiego prawa, leasingobiorca ma prawo, ale nie obowiązek do zakupu auta na koniec umowy.

Zawieszenie działalności nie ma wpływu na trwającą umowę leasingową. Nadal wystawiane są FV za kolejne raty leasingowe. Problem powstaje kiedy leasingobiorca zamyka działalność – w takiej sytuacji następuje zamknięcie umowy leasingu i natychmiastowe rozliczenie pozostałej kwoty do spłaty.

W zależności od sytuacji i potrzeb klienta, nie ma precyzyjnej odpowiedzi na to pytanie. W sytuacji kiedy leasingobiorca ma zamiar sprzedać auto po umowie leasingowej jako osoba prywatna, można wskazać umowę o parametrach o dowolnej opłacie wstępnej, okresie trwania 35 miesięcy i wykupie 1%.