Leasing Lublin

Leasing Lublin Opti Finance – Posiadamy najlepszą ofertę finansowania na Lubelskim rynku leasingu. Nasi specjaliści współpracują z 10 firmami leasingowymi i 30 towarzystwami ubezpieczeniowymi. Dzięki temu, że posiadamy dostęp do tak szerokiej oferty leasingowej możemy zaproponować rozwiązanie dopasowane do aktualnych potrzeb klienta oraz inwestycji. Wybierając Opti Finance zyskujesz prosty leasing na uczciwych warunkach. Pomagamy sfinansować samochody, maszyny i wiele innych. Z nami każda inwestycja będzie sfinansowana na najlepszych warunkach.

Rodzaje leasingu

Najczęściej leasing występuje w dwóch popularnych opcjach: leasing operacyjny oraz leasing finansowy. Czym one się różnią i który wybrać? Poniżej prezentujemy jakie różnice występują.

Leasing operacyjny

Leasing operacyjny to finansowanie samochodu, maszyny lub innego przedmiotu wskazanego przez klienta. Umowa taka bazuje na zakupie przedmiotu przez leasingodawcę, a następnie ma podstawie umowy firma odpłatnie udostępnia przedmiot leasingobiorcy. Ten po upływie okresu leasingowania jest zobowiązany wykupić przedmiot. Minimalny czas trwania umowy to co najmniej 40% standardowego czasu amortyzacji (dla samochodów osobowych jest to 24 miesiące, ponieważ normalny czas amortyzacji to 5 lat). Raty opłacane co miesiąc są dla klienta kosztem, podobnie jak opłata początkowa. Wykup jest osobną, obowiązkową transakcją. Leasing tego rodzaju nie wpływa na zdolność kredytową w BIK.

Leasing finansowy

W tym rodzaju umowy amortyzacja przedmiotu leży po stronie klienta. Leasing finansowy różni się od operacyjnego w kwestiach podatkowych. Najkrótszy możliwy czas trwania umowy to 6 miesięcy. Leasingobiorca, płacąc opłatę wstępną, jest zobowiązany opłacić podatek VAT od odsetek. Po rozpoczęciu leasingu nie ma możliwości zmiany jego warunków lub dokonania cesji. Przy tej opcji kosztami klienta są amortyzacja oraz odsetki. Taka umowa ma wpływ na zdolność kredytową ustalaną na podstawie BIK.

O nas

Opti Finance Lublin to wykwalifikowani profesjonaliści, którzy od lat działają w branży zarówno finansowej, jak i ubezpieczeniowej. Sfinalizowane zostały już setki umów leasingowych i kredytowych. Najważniejsze dla nas jest zawsze dobro naszego klienta. W ciągłym rozwoju jest nasz dział ubezpieczeń. Możemy dzięki temu obsłużyć każdą inwestycję od początku do końca. Opti Finance to nie tylko Leasing Lublin. Pośredniczymy w kontaktach z klientami kilkunastu firmom leasingowym oraz bankom zajmującym się leasingiem samochodów (Lublin oraz cała Polska) i kredytami samochodowymi. Działamy wraz z jedną z największych multiagencji w Polsce. To wszystko pozwala nam na uzyskanie najlepszych cen oraz elastyczności w dopasowaniu oferty do każdego klienta.

Co można wziąć w leasing?

W Opti Finance masz możliwość skorzystania z leasingu niezależnie od rodzaju kupowanego przedmiotu. Z nami sfinansujesz maszyny, nieruchomości, samochody, na ekspresie do kawy kończąc. Nasza firma zapewnia pełne wsparcie podczas całego procesu wymaganego do uzyskania finansowania.

Leasing samochodów Lublin

W naszej firmie uzyskasz profesjonalne doradztwo i pomoc już w chwili wyboru samochodu. W Opti Finance nasze zaangażowanie pojawia się już na samym początku finansowania zakupu przedmiotu. Czynimy leasing prostymi tańszym. Proponujemy różnorodną ofertę i nie musisz korzystać z pomocy jakichkolwiek pośredników. Nie ma potrzeby, żebyś opłacał prowizję dealera, co powoduje, że mamy możliwość zaproponowania atrakcyjniejszej ceny niż w autoryzowanym salonie.

Leasing aut używanych Lublin

Często trafia do nas pytanie, czy w Opti Finance istnieje możliwość leasingu samochodów używanych. Jeżeli samochód nie przekroczył 11 roku eksploatacji, z chęcią pomożemy ci w uzyskaniu finansowania. Przykładowo nawet 8 letni samochód może być leasingowany maksymalnie przez 3 lata. Umożliwiamy sfinansowanie auta z rynku wtórnego na korzystniejszych warunkach. Skontaktuj się z nami i odbierz dopasowaną do twoich potrzeb ofertę leasingu.

Leasing maszyn Lublin

Leasing maszyn Lublin i okolice. Z chęcią służymy pomocą w uzyskaniu pozytywnej decyzji dotyczącej wniosku leasingowego. Współpracujemy z 10 firmami leasingowymi, co pozwala na dostarczenie najkorzystniejszej oferty, Wybrana oferta będzie zatem dostosowania do specyfiki konkretnej maszyny. Nasze pełne wsparcie na każdym etapie powoduje, że proces uzyskania finansowania staje się znacznie prostszy i mniej stresujący. Naszą specjalnością jest doradztwo w finansowaniu maszyn.

Firmy Leasingowe

Współpracujemy z 10 firmami leasingowymi, zawsze dopasowując ofertę do potrzeb klienta oraz inwestycji.

Zrealizowane inwestycje

Kontakt

Leasing Lublin Opti Finance - Leasing samochodów i maszyn

Szarych Szeregów 28, 20-400 Lublin

FAQ

Zakup pojazdu od osoby prywatnej wiąże się z podpisaniem umowy kupna-sprzedaży. Aby sfinansować taką umowę należy skorzystać z kredytu samochodowego.

Tak. W leasingu można finansować auta używane, nawet do 11 roku eksploatacji na koniec finansowania. Oznacza to, że na dzień wniosku możemy sfinansować 8 letnie auto na maksymalnie 3 lata leasingu.

Na obowiązkach leasingobiorcy ciąży terminowe wywiązywanie się z płatności zgodnie z otrzymywanymi fakturami. Ponadto po stronie leasingobiorcy jest kwestia ubezpieczenia pojazdu, opłacenia polisy i dostarczenia jej w przewidzianych terminach do leasingodawcy.

Stawiając na Opti Finance Lublin otrzymujesz korzystny cenowo leasing i ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb oraz rodzaju inwestycji. Nasz zespół specjalistów pomoże nie tylko w procesie wyboru leasingu. Zapewniamy też pełne wsparcie na etapie wyboru auta.

W zależności od podpisanej umowy leasingowej, najczęściej leasingobiorca zobowiązany jest do wykupu pojazdu. W przypadku kiedy została podpisana umowa najmu długoterminowego, która de facto jest umową leasingu w świetle polskiego prawa, leasingobiorca ma prawo, ale nie obowiązek do zakupu auta na koniec umowy.

Zawieszenie działalności nie ma wpływu na trwającą umowę leasingową. Nadal wystawiane są FV za kolejne raty leasingowe. Problem powstaje kiedy leasingobiorca zamyka działalność – w takiej sytuacji następuje zamknięcie umowy leasingu i natychmiastowe rozliczenie pozostałej kwoty do spłaty.

W zależności od sytuacji i potrzeb klienta, nie ma precyzyjnej odpowiedzi na to pytanie. W sytuacji kiedy leasingobiorca ma zamiar sprzedać auto po umowie leasingowej jako osoba prywatna, można wskazać umowę o parametrach o dowolnej opłacie wstępnej, okresie trwania 35 miesięcy i wykupie 1%.