Kredyt samochodowy

Czym jest kredyt samochodowy?

Kredyt samochodowy jest formą kredytu celowego, którego przedmiotem jest auto. Różni się on od kredytu gotówkowego, że w umowie kredytu jest jasno określony przedmiot zabezpieczenia.

Kto może z niego skorzystać?

Skierowany jest do osób prywatnych oraz przedsiębiorstw z wyłączeniem spółek handlowych. Sfinansować można każde auto bez limitu cenowego oraz wiekowego, niezależnie od podstawy zakupu tj. umowa kupna sprzedaży, faktura VAT-marża czy FV 23%.

Jakie są wymagania?

Od osób prywatnych wymagane jest udokumentowanie dochodów w formie umowy o pracę lub wyciągu z wpływów na konto z ostatnich 6 miesięcy. W przypadku firm działających dłużej niż 3 miesiące przewidziana jest procedura uproszczona opierająca się na oświadczeniu o wynikach finansowych.

Jakie są atuty?

Atutami kredytu samochodowego jest możliwość sfinansowania każdego auta niezależnie od wieku czy dokumentu potwierdzającego nabycie auta. Wyróżnia się również niższa prowizja i oprocentowaniem niż kredyty firmowe lub gotówkowe, a RRSO waha się od nawet 6% do 12%. W przeciwieństwie do leasingu, w kredycie nie występuje tabela opłat i prowizji, istnieją możliwość szybkiej spłaty samego kapitału bez dodatkowych opłat.